- Symulatory tkankowe (inaczej biostymulatory) mają na celu pobudzać skórę do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Te preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej zawierają wysokie stężenia polinukleotydów. Stymulatory tkankowe polecane są zwłaszcza dla osób, u których widoczne są oznaki starzenia się skóry, np. widoczne zmarszczki, utrata jędrności, kurze łapki. Zabiegi zaleca się także w przypadku suchej, poszarzałej skóry, zaburzonego owalu twarzy lub widocznej bruzdy nosowo-wargowej.

W zależności od kondycji skóry, ustalany jest plan zabiegowy. Często wystarczająca ilość w serii to 2-4 zabiegi.

Częstym składnikiem biostymulatorów są:
- aminokwasy
- kwas l-polimlekowy,
- hydroksyapatyt wapnia
- kwas hialuronowy (niewielkie stężenia).

PRZEBIEG ZABIEGU - Zabieg stymulatorem tkankowym przebiega w szybki i praktycznie bezbolesny sposób. Lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje w wybrane partie twarzy żel polinukleotydowy. Cała procedura trwa dosłownie kilkanaście minut, a zaraz po jej wykonaniu możemy powrócić do codziennych zajęć.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU - Nie trzeba się przygotowywać

PO ZABIEGU - Stymulatory nie wymagają rekonwalescencji. Po zabiegu u pacjenta występuje jedynie obrzęk lub siniaki, które w krótkim czasie ustępują. Istotne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych tj. picia dużej ilości wody, nie należy nakładać makijażu na okolice poddaną zabiegowi przez 24h, unikanie słońca, zakaz opalania się, korzystania z solarium, basenu i sauny przez 7 dn. Nie wolno stosować preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UVA/UVB. Zaleca się powstrzymać się od aktywności fizycznej gdzie występują duże efekty pocenia przez ok. 4 dni. Nie należy wykonywać peelingów chemicznych, drobnoziarnistych i enzymatycznych przez 2 tygodnie na obszarach gdzie wykonano zabieg. Nie należy depilować woskiem lub kremem obszary poddanemu zabiegowi przez 7 dni

PRZECIWSKAZNIA DO ZABIEGU
- wiek poniżej 18 roku życia
- ciąża i karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne
- nieuregulowana cukrzyca
- nieuregulowane choroby tarczycy
- zaburzenia krzepliwości
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew
- epilepsja
- użycie stałych środków wypełniających w przeszłości
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze
- choroby nowotworowe (należy odczekać 5 lat po zakończeniu terapii)

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry. Ich celem jest odnowa i biorestrukturyzacja, co odbywa się poprzez silną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. 

Czy  stymulatory zmieniają rysy twarzy - Stymulatory tkankowe zyskują coraz większą popularność dzięki efektom, jakie dają. Zabieg jest dosyć nieinwazyjny, natomiast rezultat niezwykle naturalny, ponieważ stymulatory nie wpływają na rysy twarzy. Poprawie ulega nie tylko jakość skóry, ale również jej jędrność i gęstość.

Co jest lepsze, mezoterapia czy stymulatory? - Efekty mezoterapii są bardziej natychmiastowe, ale mogą wymagać regularnych zabiegów, natomiast efekty stymulatorów tkankowych są długotrwałe, ale widoczne dopiero po kilku tygodniach.

Co jest lepsze, kwas hialuronowy czy stymulatory? -  Jeśli oczekujesz maksymalnie naturalnych efektów i zależy Ci na pobudzeniu skóry do pracy, stymulatory tkankowe są dobrym wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz powiększyć usta, szybko wypełnić zmarszczki, czy ubytki w skórze, rozważ skorzystanie z zabiegu kwasem hialuronowym. 

Po jakim czasie widać efekt stymulatorów tkankowych? - Najbardziej znaczące i pełne efekty zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych zazwyczaj są widoczne po około 3-6 miesiącach. W tym okresie substancje aktywne stymulują produkcję kolagenu i elastyny, a skóra stopniowo odzyskuje młodzieńczy wygląd. 

Czy stymulatory tkankowe są dobre pod oczy? - Zabiegi z zastosowaniem innowacyjnych stymulatorów tkankowych świetnie odmładzają spojrzenie. Niwelują cienie pod oczami i drobne zmarszczki oraz wypełniają dolinę łez. Dodatkowo poprawiają napięcie i nawilżenie skóry, podkreślając jej naturalny promienny blask.